Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Engelliler Koordinasyon Birimi

Misyonumuz

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), engelli bireylerin de katılımıyla tüm idari ve akademik personelin erişebileceği ve üniversite yerleşkesi içinde gelişen bir üniversite topluluğu oluşturmayı istemektedir.

Üniversitemizin bölümleri, birimleri ve merkezleri ile engelli öğrencilerimiz dahil tüm öğrencilerimizin öğrenim süresince karşılaşabilecekleri sorunlar ve çözümler üzerinde çalışmalar geliştirmekteyiz.

Üniversitemizin öğrencilerinin her türlü farklılıklara, özgürlüğe, derslere ve araştırmalara, ekip çalışmalarına yatkın,Türkiye ve dünya sorunlarına duyarlı ve erişilebilir bir üniversite oluşturmanın bilincini önemle vurgulamaktayız.

Amacımız; üniversitemizde öğrenim gören engelli öğrencilerin öğrenimlerini sürdürdükleri sırada ihtiyaçlarına yönelik araç-gereç temini, özel ders materyallerinin hazırlanması, engellilere uygun eğitim ve barınma ortamlarının hazırlanması konusunda bir ortam sağlayarak engelli öğrencilerin akademik başarı ve eğitimleri önündeki kısıtlamaları kaldırmak ve birey olarak sınırlarını özgürce geliştirmede destek vermektir.

Bu misyon çerçevesinde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Engelliler Koordinasyon Birimi engelli öğrenciler ve üniversitemizde görev yapan idari ve akademik personeli engellilik konusunda bilgilendirmek ve bu konuda farkındalığı ve duyarlılığı oluşturabilmek için çalışmalar yürütmektedir.